strzyzenie-goracymi-nozyczkami-jaguar-salon-fryzjerski-barbers-lubon-poznan-efekty-korzysci

Strzyżenie gorącymi nożyczkami – czym jest, efekty, korzyści

Strzyżenie gorącymi nożyczkami – czym jest, efekty, korzyści

Dostępny jest coraz szerszy wachlarz zabiegów Wellness dla włosów. Jednym z takich zabiegów jest strzyżenie gorącymi nożyczkami Jaguar Thermocut TC 400. To metoda strzyżenia włosów przy użyciu zaawansowanych technologicznie nożyczek, daje możliwość uszczelnienia końcówki włosa dzięki wysokiej temperaturze ostrza. Włos nie traci naturalnej wilgotności ani substancji natłuszczających, przez co skutecznie powraca do stanu naturalnego.
Już po pierwszym strzyżeniu przy pomocy Thermo Cut, wyraźnej poprawie ulega cała struktura uszkodzonego włosa, co widać na pierwszy rzut oka.

Kto wymyślił gorące nożyczki?

Zalety uszczelniania końcówek wysoka temperaturą znano już od dawna. Zauważono, że zamykanie końcówek włosów to skuteczny sposób na poprawę ich struktury, a jednocześnie skutecznie powraca do swego naturalnego stanu. Pierwotnie zabieg wykonywano za pomocą świec, które miały negatywny wpływ na włosy spalając je.

Czym są gorące nożyczki?

Nożyczki te różnią się od tradycyjnych funkcją podgrzewania ostrzy do wysokich temperatur. Fryzjer w zależności od kondycji i rodzaju włosa dobiera odpowiednią temperaturę ostrza, której ma możliwość regulacji w zakresie od 90 do 150 stopni Celcjusza. Praca z gorącymi nożyczkami wymaga do fryzjera umiejętności dobrego cieniowania włosów. Usługa strzyżenia gorącymi nożyczkami trwa dłużej niż klasycznie cięcie.

Strzyżenie na gorąco – jak to działa na włosy?

Struktura każdego włosa złożona jest z wielu warstw. Każda z nich zawiera komórki odpowiedzialne za nawilżenie włosów i poziom substancji odżywczych. Tradycyjne strzyżenie pozostawia końcówki włosów nieuszczelnione. Otwarte końcówki są przyczyną nadmiernej utraty wilgoci, co prowadzi do rozdwajania się włosów i pozbawia je ochrony przed dalszymi uszkodzeniami. Dzięki temu nie tracimy naturalnej wilgotności włosów oraz substancji: odżywczych, natłuszczających, które wypełniają wnętrze włosa od nasady po końcówkę.

Efekty działania strzyżenia na gorąco

Strzyżenie ma wiele zalet. Wpływa bezpośrednio na strukturę włosów pozostawiając ją nienaruszoną. Efektem jest większa objętość fryzury, połysk, sprężystość, włosy stają się odżywione i zachowują naturalny połysk, co ciekawe efekty są widoczne już od pierwszego strzyżenia. Końcówki przestają się rozdwajać, są mocne i nie łamią się. Po takim cięciu nie będziemy mieć żadnych z problemów z codzienną pielęgnacją, która stanie się łatwiejsza.

Czy strzyżenie gorącymi nożyczkami jest bezpieczne?

Myśląc o gorących nożyczkach wzbudzają w nas myśl, że są niebezpieczne. Nic bardziej mylnego. Urządzenie to jednak posiada zastosowana przez firmę Jaguar  specjalną powłokę z tworzywa sztucznego odpornego na wysokie temperatury. Ryzyko poparzenia klienta lub fryzjera zostało wyeliminowane dzięki zastosowanej technologii.

Korzyści z zabiegu nożyczkami Jaguar ThermoCut

  • Odżywienie włosów – Uszczelnianie końcówek włosów podczas strzyżenia zapobiega utracie nawilżenia i substancji ochronnych. Wyeliminowanie problemu rozdwajających się końcówek Uszkodzone mechanicznie włosy są stopniowo obcinane, a proces uszczelniania zapobiega ich dalszemu rozdwajaniu.
  • Regeneracja – Zabieg wpływa na Biostymulację która aktywnie pobudza włosy do samoregeneracji, co owocuje ich naturalnym nie zakłóconym wzrostem i wewnętrznym uzdrowieniem.
  • Pielęgnacja – Włosy odzyskują objętość, nabierają naturalnego blasku i lekkości, są łatwiejsze w codziennej pielęgnacji oraz bardziej podatne na układanie.

Cena strzyżenia gorącymi nożyczkami

Zabieg Cięcie Wellness droższy od zwykłego strzyżenia. W naszym salonie kosztuje już od 70zł złotych.
Salon Barbers Oferuje usługę Strzyżenia gorącymi nożyczkami gdzie w cenie zabiegu zawarte jest mycie i modelowanie. Zapraszamy – Oddaj się w nasze dobre recę!!

naprawde-czyte-wlosy-mycie-kosmetyki-problem-z-wlosami-przetluszczajacymi-sie

Naprawdę czyste włosy

Masz problem z higieną skóry głowy ? Twoje włosy nie wyglądają tak lśniąco, jak kiedyś ? Nie tak jak powinny ? Może to sprawa źle dobranego szamponu lub jego złe stosowanie ? Sprawdź to Naprawdę czyste włosy !

Mycie włosów i skóry głowy jest bardzo ważnym elementem higieny, jednak trzeba wiedzieć jak to robić by mieć naprawdę czyste włosy.

Co z moim szamponem ? czy on jest odpowiedni ? – Naprawdę czyste włosy

Na rynku aż roi się od specyfików i coraz trudniej wybrać spośród nich ten najlepszy. Jeśli z twoim szamponem jest coś nie tak, zmień go. Najważniejsze, by szampon przeznaczony był do twojego typu włosów i skóry.

Pierwszym etapem będzie więc zorientowanie się, czy twoje włosy mają skłonność do przetłuszczania się, czy też przeciwnie – są za suche. Gdy to stwierdzisz, absolutnie wyeliminuj wszystkie specyfiki, które nie są przeznaczone dla ciebie. Spośród szamponów przeznaczonych dla ciebie, wybierz […]

alergeny-wystepujace-w-kosmetykach-co-uczula-najczesciej

Alergeny występujące w kosmetykach

Alergeny występujące w kosmetykach ? Co uczula najczęściej ? Zastanawiałeś się jakie mogą występować alergeny w kosmetykach ?

Postanowiliśmy na naszym blogu fryzjerskim przybliżyć ten istotny temat – Alergeny występujące w kosmetykach ? co uczula najczęściej ?

Alergeny to substancje powodujące reakcję uczuleniową- organizm traktuje je jako obce i odpowiada alergią. Uczulać mogą właściwe wszystkie substancję pochodzenia roślinnego i zwierzęcego oraz proste związki chemiczne.

Co uczula najczęściej ? – Alergeny występujące w kosmetykach ?

  • kosmetyki pozostawione na skórze – perfumy, kremy, balsamy, kosmetyki do makijażu,
  • kosmetyki spłukiwane – szampony, żele i inne detergenty,

Do najczęściej uczulających kosmetyków zalic

zają się:

  • perfumy, wody toaletowe, dezodoranty, wody po goleniu,
  • cienie do powiek,
  • podkłady, pomadki,
  • lakiery do paznokci,
  • kremy i balsamy,

Jakich kosmetyków unikać w ciąży ? Przed jakimi kosmetykami chronić nasze dzieci ? – Alergeny występujące w kosmetykach

Wśród Alergenów występujących w kosmetykach ? wyróżnia się […]