naprawde-czyte-wlosy-mycie-kosmetyki-problem-z-wlosami-przetluszczajacymi-sie

Masz problem z higieną skóry głowy ? Twoje włosy nie wyglądają tak lśniąco, jak kiedyś ? Nie tak jak powinny ? Może to sprawa źle dobranego szamponu lub jego złe stosowanie ? Sprawdź to Naprawdę czyste włosy !

Mycie włosów i skóry głowy jest bardzo ważnym elementem higieny, jednak trzeba wiedzieć jak to robić by mieć naprawdę czyste włosy.

Co z moim szamponem ? czy on jest odpowiedni ? – Naprawdę czyste włosy

Na rynku aż roi się od specyfików i coraz trudniej wybrać spośród nich ten najlepszy. Jeśli z twoim szamponem jest coś nie tak, zmień go. Najważniejsze, by szampon przeznaczony był do twojego typu włosów i skóry.

Pierwszym etapem będzie więc zorientowanie się, czy twoje włosy mają skłonność do przetłuszczania się, czy też przeciwnie – są za suche. Gdy to stwierdzisz, absolutnie wyeliminuj wszystkie specyfiki, które nie są przeznaczone dla ciebie. Spośród szamponów przeznaczonych dla ciebie, wybierz takie, które najbardziej ci odpowiadają i daj im szansę, długiego stosowania. Ważne są nie tylko właściwości myjące, ale także na przykład zapach – to ty masz się dobrze czuć w swojej skórze.

Od strony praktycznej – Naprawdę czyste włosy

Gdy dobierzesz odpowiedni szampon, musisz jeszcze nauczyć się prawidłowo go stosować. W przypadku środków do mycia włosów ilość nie jest najważniejsza. Nie należy więc z nią przesadzać. Lepiej dobrać ją odpowiednio, by równomiernie namydlić całą głowę, a w przypadku długich włosów także końcówki.

Dokładne spłukanie to klucz do sukcesu. Nie można pozwolić, by choć odrobina szamponu pozostała na głowie i we włosach. Piana powinna pozostać na włosach przez dłuższą chwilę podczas mycia, a nie po nim. W ten sposób odda wszystkie korzystne substancje do wnętrza włosa. Po spłukaniu, dobrze jest ponownie nałożyć szampon. Zauważymy, ze tym razem piana jest bardziej obfita i napowietrzona. Tym razem nie zawiera ona tylu cząsteczek kurzu jak również pozostałości po kosmetykach do stylizacji  co poprzednio, a substancje odżywcze łatwiej przedostaną się do skóry i wnętrza włosa.

Po tym zabiegu również należy bardzo dokładnie opłukać włosy. Jeśli są naprawdę długie, można nałożyć szampon trzeci raz, na same tylko końcówki, by porządnie je odżywić. Po trzecim spłukaniu włosy będą czyste i zdrowe. Warto rozważyć kwestię użycia odżywki lub maski dla włosów przesuszonych, zniszczonych którym sam szampon nie pomaga. Problem z przetłuszczaniem się włosów może dodatkowo rozwiązać problem peeling skóry głowy. Susząc włosy nie zawijajmy ich w ręcznik. Lepiej pozwolić im wyschnąć, odcisnąć ( wygnieść je) lub podsuszyć suszarką, kierując strumień nie gorącego powietrza wzdłuż włosa, z pewnej odległości.

Mycie głowy to poważny zabieg, który wymaga czasu. Jest jednak kluczowy dla zdrowia całego organizmu, nie warto więc go zaniedbywać.

Pozdrawiam serdecznie,
Ewelina z Zespołem

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą ofertą kosmetyków.
Przyjdź do na znajdziesz tam produkty dla siebie, jak również zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu internetowego Sklep z profesjonalnymi kosmetykami – KosmetykiPlus.pl